S.S.S

Tuğla kaplama m2 fiyatları?

Kültür tuğlası m2 fiyatları modellerine göre değişmektedir. Ne bilgi için bize ulaşmak için tıklayın.

Kültür tuğlası nedir?

Kısacası pomza taşı, kum, çimento ve organik oksit pigmentlerin karışımıyla elde edilen harcın kalıplara dökülmesiyle üretilen dekoratif tuğla kaplama olarak kullanılan ürünlerdir.

Kültür tuğlası alırken nelere dikkat edilir?

Tuğla kaplama için kullanılacak kültür tuğlasının özellikle kullandığı oksit pigmentler çok önemlidir. Kaliteli bir tuğlanın içi ve dışı boyalı olmalıdır. Üretimde beyaz çimento kullanılmalıdır. Efektli ürünler eşit şekilde kutulanmalıdır. İstenilen ürünler aynı renk tonlamalarıyla müşteriye sunulmalıdır.Derz boşluğu 1.5cm den fazla hesaplanmamalıdır. Kayıstone olarak bu v.b. detaylara önem vermekteyiz.

Tuğla kaplama yapılacak duvarın ölçüsü nasıl alınır?

Uygulama yapılacak duvarın eni ve boyunu ölçüp çarpma işlemi yapmalısınız. Örneğin eni 6 metre yüksekliği 3 metre olan bir duvar için 6X3=18m2 kültür tuğlasına ihtiyacınız var demektir. Eğer kapı, pencere v.b. boşluklar varsa bu alanlar aynı yöntemle belirlenip toplam alandan düşülmesi gerekir.

Her duvara kültür tuğlası duvar kaplama yapılır mı?

Genellikle her duvara kültür tuğlası tuğla kaplama yapılabilir. Kara sıva veya dekoratif sıva olan bütün duvarlara başka işlem uygulamadan direkt yapılabilir. Boyalı olan duvarlar, alçı levha duvarlar, ahşap duvarlar gibi yüzeyi daha pürüzsüz duvarlara 1 gün önceden brüt beton astarı sürülüp duvarın aderansı arttırılmalıdır. Usta gözleminden sonra duvara çeltik de atılabilir.